Kurort Marmaris

Turcja piękne miejsce, które staje się coraz bardziej popularnym miejsce do którego ściągają masy turystów z całej Europy i nie tylko. Od dłuższego czasu Turcja cały rozwija się pod kątem turystycznym. Na Państwa uwagę na pewno zasługuje Kurort Marmaris. Jest jednym z najbardziej popularnych kurortów na terenie Turcji. Od lat cieszy się bardzo dużym i rosnącym zainteresowaniem wśród turystów z całej Europy. Marmaris jest nowoczesnym kurortem, jest znany z pięknych widoków oraz dogodnego położenia.

Dla miłośników nocnego życia, jak dla mnie nie ma chyba lepszego miejsca. Marmaris otulone jest wzgórzami pokrytymi zielenią, które w wielu miejscach prawie, że schodzą pionowo do morza, dzięki czemu tworzą niezapomniane krajobrazy. Natomiast zatoka Marmaris lśni turkusową tonią morza. Kurort może się również pochwalić największym w Turcji portem dla jachtów. Bliskie położenie do wielu atrakcji turystycznych sprawie, że większość osób decyduje się na organizowanie wycieczek fakultatywnych. Efez, Pamukkale, Dalyan, czy też nawet na grecką wyspę Rodos. To najczęściej wybierane kierunki wycieczek przez turystów.

Oczywiście jeżeli wyczerpiemy wszystkie atrakcje które przygotował dla nas kurort możemy zwiedzić samą miejscowość Marmaris, którego historia sięga IV w.p.n.e. Jest to jedno z największych centrów rozrywki w Turcji. Jeżeli trafimy do centrum kurortu, czekać tam będzie na nas najstarsza „ulica barów”, na której w jednym miejscy znajduję się większość nocnych klubów w mieście. W okresie letnim znajdziemy tam mnóstwo turystów. W ścisłym centrum miasteczka znajduje się strefa handlowa. W dzień nie mamy czego tam szukać, jednak nocą budzi się tam życie.