Miejscowość Kemer

Zastanawiałem się kiedyś dlaczego tak duża liczba turystów wybiera Turcję. Dlaczego nie wybierają innych krajów. Długo nad tym myślałem, jednak dopiero kiedy sam osobiście pojechałem do tego pięknego kraju. Zrozumiałem dlaczego tak duża liczba osób wybiera właśnie ten kierunek. Tak jak niektórych emocji nie da się oddać. Nie da się również słowami opisać piękna tego kraju. Oczywiście można nakreślić ogólny zarys, jednak aby poczuć to naprawdę trzeba tam pojechać. Miejscowość w jakiej miałem przyjemność spędzić urlop to Kemer.

Oddalona o 42 km na południe od lotniska w Antalyi. Jeżeli chodzi o dojazd nie ma najmniejszego problemu. Miasta połączone są licznymi autostradami także dojazd jest bardzo łatwy i szybki. Miasteczko jest stosunkowo nie duże, liczy zaledwie 12 tys. mieszkańców. Miejscowość jest otoczona licznym pasmem gór Taurus. Jeżeli dobrze się przypatrzymy wydaje się, że ze zbocza gór wpada woda prosto do morza. Niewątpliwie urokliwe miejsce. Kemer w porównaniu z innymi miejscowościami gdzie jest nastawiona tylko i wyłącznie na turystów ma swój nie powtarzalny klimat. Charakterystyczna jest dla tego miejsca jest niska zabudowa.

Najwyższy hotel jaki będziemy mogli spotkać ma 5 pięter. Hoteli nie jest dużo, dzięki czemu nie ma ścisku. Kolejną zaletą tego pięknego miejsca jest fakt, że otaczają go góry i czyste morze. Niestety mamy do czynienia z kamienistą plażą. Przy dość dużych temperaturach kamienie się bardzo nagrzewają. Życie jak w większości takich miejsc zaczyna się wieczorami. Wieczorem na deptakach jest mnóstwo ludzi. Bardzo przyjemne miejsce to park Moonlight z dużą ilością knajp pod chmurą. Gorąco polecam odwiedzić to malownicze miejsce.