Miejscowość Wypoczynkowa Bodrum

Turcja piękne miejsce w którym można odpocząć i się zrelaksować. Ja osobiście już od kilku lat zbieram się do ponownego wylotu do tego pięknego Państwa. Byłem tam raz i urzekło mnie w tak dużym stopniu, że jak widzę zdjęcia z wakacji to aż, łza się w oku kręci. Miejsce w jakim byłem to Bodrum. Na samym początku ta miejscowość nosiła zupełnie inną nazwę. Historycy z zamiłowania powinni kojarzyć to miejsce z nazwą Halikarnas.

Jednak dzisiejsza nazwa tak już wspomniałem to Bodrum. Kurort położony jest w zachodniej części kraju. Atrakcyjne położenie nad Morzem Egejskim  sprawia, że jest to co roku chętnie odwiedzane przez turystów miejsce. Dodatkowo atrakcją, która czeka na nas na miejsce to podróż na wyspę Kos, która umiejscowiona jest na przeciwko. Jeżeli jedziemy na wczasy z głównym nastawieniem relaksu i świętego spokoju. Mam idealne miejsce w Zatoce Gokova. Piękna lazurowa woda, chyba, że wolimy plażę nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli chodzi o Bodrum to nie tylko piękne krajobrazy i rewelacyjna pogoda. Jeżeli jesteś miłośnikiem życia nocnego to miejsce idealne dla Ciebie.

Natomiast jeżeli jesteś miłośnikiem sportu. Też nie masz się co martwić kurort jest przygotowany również na takich turystów. Odnajdziesz się również jeżeli jesteś pasjonatem historii. W miasteczku można zwiedzić takie zabytki jak zamek św. Piotra, mało tego wewnątrz znajduje się znane i bogato wyposażone muzeum Archeologii Podwodnej. Oprócz tego, na terenie miasteczka Bodrum znajdziemy ruiny jednego z siedmiu cudów świata. Oczywiście mam na myśli Mauzoleum.