Słoneczne Dalaman – Fethyie

Jak myślicie jaka gałąź gospodarki w Turcji rozwija się najlepiej. Otóż najlepiej rozwija się turystyka. Turcja od dłuższego czasu to miejsce do którego bardzo chętnie przybywają Niemcy, Rosjanie, Begowie, Anglicy no i oczywiście my Polacy. Turcja wśród Polaków stała się bardzo popularna. Co raz częściej słyszę od swoich znajomych, że wyjeżdżają na wczasy do Turcji. Ja osobiście również zaszczyciłem kiedyś swoją obecnością Turcję.

Miejsce Dalaman i Fethiye do dwa malowniczo położone miasta w Turcji. Oba leżą na południowo – zachodnim wybrzeżu pięknej i słonecznej Turcji. Na początku wydawało mi się, że bardzo ciężko tam trafić, jednak okazało się, że nie jest to problem, bowiem w Dalaman znajduje się niewielkie, ale międzynarodowe lotnistko. Obsługuje loty z całego świata. Także jeżeli decydowalibyśmy się jechać na własną rękę do tego akurat miejsca. Nie ma najmniejszego problemu. Wsiadamy w samolot i przylatujemy na miejsce. Nie ma też większego problemu ze znalezieniem noclegu.

Dla fanatyków kryminałów w miasteczku czeka atrakcji w sam raz dla nich, jedno z największych więzień w całym kraju. Grono turystów nie chętnie zostaje w Dalaman, wysiadają tutaj tylko z samolotu i jadę w kierunku większych miast. Czy też do pobliskiego Fethiye. Tutaj już mamy do czynienia z dość dużą popularnością wśród turystów. 60 – tysięczne miasto leżące nad samym morzem no i z drugiej strony mamy bardzo blisko góry Taurus. Znajduje się w nim wiele atrakcji archeologicznych, jak na przykład starożytny teatr grecki oraz skalne grobowce, które mają około dwóch i pół tysiąca lat.