Wypoczynek w Kusadasi

Kiedyś parę ładnych lat temu stanąłem przed dość dużym dylematem. Mianowicie wyglądało to tak, że miałem urlop w okresie końca wakacji. Nie mogłem się zdecydować czy zaryzykować i spędzić urlop w Polsce czy też wyjechać za granicę. Przejrzałem internet w poszukiwaniu inspiracji zauważyłem, że dość mocno popularny kierunek to Turcja. Pomyślałem sobie skoro jest tyle ogłoszeń i tyle ludzi tam wyjeżdża. Musi być ok. Więc dłużej się nie zastanawiając wykupiłem wczasy w Turcji. Miejsce w jakim miałem przyjemność spędzić wakacje to położone 75 kilometrów od Izmiru Kusadasi.

Na dzień dzisiejszy jak sprawdzałem jest to jeden z najbardziej popularnych kurortów na egejskim wybrzeżu. Ciekawostką jest to, że nazwa tłumaczona jako „wyspa ptaków” pochodzi od zupełnie czegoś innego. Mianowicie od malowniczej zatoki. Miejscowość ta to nie tylko piękne krajobrazy. Posiada również bardzo ciekawą historię. W odległych czasach osada była znana jako Neapolis. Po okresie hellenizacji miasto znalazło się pod sprawowaniem Rzymu i Bizancjum. Miasto zachowało swój kształt z początków XVII wieku. Okuz kiedyś nakazał wybudowanie murów miejskich, meczetów i łaźni miejskich. Po dziś dzień możemy podziwiać te bezcenne budowle.

Kusadasi to ważne centrum turystyczne oferujące kąpiele słoneczne na piaszczystych plażach, barwny folklor i wspaniałą rozrywkę. Miasto oprócz pięknych zabytków, wspaniałych widoków posiada również bogatą ofertę hoteli, lokali gastronomicznych i rozrywkowych oraz sklepów. Gwarantuje jeżeli ktoś zdecyduje się na wyjazd właśnie do tego miejsca, nie będzie się nudził. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla Siebie.