Zwiedzamy Efez

Turcja dzięki temu, że jest położona w takiej lokalizacji ma dość bogatą i obszerną historię. Większość ludzi kojarzy Turcję z wakacjami. Drogie i ekskluzywne hotele, wyśmienite drinki na basenach. Piękne kobiety opalające się na plażach. Oczywiście też piękne widoki gór. Jednym z ciekawszych i piękniejszych miejsc w Turcji jest Efez. Z jednej strony Efez gwarantuje nam piękne widoki. Z drugiej strony obfitą historię. Położony jest w rejonie Turcji Egejskiej jest chyba najlepiej zachowanym miastem starożytnym w rejonie Morza Śródziemnego.

Wycieczkę do Efez zarezerwujesz dzięki serwisowi empiktravel.pl

Za czasów starożytnych Efez był tętniącym życiem miastem gdzie rozwijał się handel. Na chwilę obecną prowadzone wykopaliska archeologiczne oraz prace konserwacyjne dają nadzieję na jeszcze ciekawsze wrażenia z odwiedzin w Efezie. Jest to miejsce, które raz odwiedzone stanie się stałym kierunkiem naszych wakacji. Efez jest również bardzo ceniony przez chrześcijan. Powstała tutaj jedna z pierwszych wspólnot chrześcijańskich w Azji Mniejszej, natomiast święty Jan sprawował tutaj urząd biskupa. Pewnego dnia, podczas przygotowywania posiłku, grillowana ryba wyskoczyła z paleniska, a rozżarzony węgiel wpadł w krzaki i wypłoszył z nich dzika!

Był to oczywiście jasny znak wskazujący miejsce założenia osady. Jak chcemy nabrać wyobrażenia jak wyglądało życie miejsce w starożytnym Cesarstwie to możemy przespacerować się ulicami miasta, zajrzeć do miejskich szaletów czy domu publicznego. Legenda głosi, że miasto zostało założone przez Ateńczyka Androklosa, który zamierzał osiedlić się w Jonii. Jeżeli chcesz na żywo zobaczyć i poczuć klimat starożytnych czasów nie możesz lepiej wybrać jak tylko Efez.